mPartner.net

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie ma konta?

Konto oszczędnościowe eMAX Plus

W obecnych czasach nie ma już chyba ludzi, którzy nie mają swojego konta w banku (poza prawdopodobnym przyszłym premierem – Jarosławem Kaczyńskim). Nowi pracownicy wszelkiego typu firm czy instytucji w pierwszym dniu swojej pracy są proszeni o podanie numeru konta osobistego. Podobnie jest we wszystkich instytucjach z których możemy oczekiwać środków finansowych lub którym sami musimy zapłacić jakąś kwotę pieniędzy. Można się zastanawiać dlaczego tak jest albo podejmować samotną walkę z takim stanem rzeczy. Jednak będzie to walka z wiatrakami. Szkoda na nią sił i energii. Korzystniejsze jest zapoznanie się z ofertami różnych banków i dokonanie wyboru gdzie i jaki rachunek chcę otworzyć.

Ważne przy wyborze konta jest to jak często będą na nie wpływały środki i czy będą to tzw. wpłaty własne czy np. pieniądze z tytułu wynagrodzenia za pracę, przelewane przez pracodawcę. Kolejną istotną rzeczą jest jakiego konta potrzebujemy, takiego, żeby odebrać z niego środki i dokonać opłat czy takiego, gdzie chcemy zatrzymać pieniądze. Mówiąc inaczej trzeba się zastanowić czy lepsze dla nas jest konto osobiste czy oszczędnościowe.

Nie bez znaczenia, jak łatwo można się przekonać zapoznając się z propozycjami banków, jest wysokość dochodów, które będą wpływały na nasz rachunek. Od tego zależy ile będziemy płacić za prowadzenie konta oraz z jakich i z ilu opcji będziemy mogli korzystać. Przy otwieraniu rachunku ważny jest również wybór banku i to na ile wierzymy w jego uczciwość i dobre chęci wobec klienta. Nie trzeba chyba przypominać, że za założeniem konta idzie otrzymanie tzw. karty debetowej i dobrze jest wcześniej wiedzieć czy nasz bank pozwala nam na bezpłatne korzystanie z wszystkich dostępnych bankomatów czy tylko ze swoich a za wypłacanie środków z innych bankomatów będziemy musieli zapłacić. Jeżeli tak to ile.

Istotne jest również czy będziemy dokonywali różnych płatności w formie przelewów internetowych a jeżeli tak to ile kosztuje nas każdy przelew. Dla osób prowadzących własną działalność, młodych, nie bojących się nowości korzystne są konta oferujące dokonywanie wszystkich możliwych operacji przez Internet. Niewątpliwie brak barier w korzystaniu z mobilności internetowej niesie ze sobą oszczędność czasu i własnej energii. Pozwala na lepsze kontrolowanie dochodów i wydatków.

O Autorze Zobacz wszystkie wpisy Strona autora

mBankowiec

Jacek Grudniewski, współtwórca portalu Informacjakredytowa.com oraz właściciel Altberger.pl. Specjalista sprzedaży produktów bankowych, afiliant Money.pl, Comperia.pl oraz Bankier.pl. Autor analiz finansowych oraz publikacji w czołowych portalach branżowych.